08 Wygląd - Paski narzędziPasek narzędzi jest o jeden ze sposobów wywoływania poleceń w programie AcadGEO 2022. Jest on w gruncie rzeczy bardzo zbliżony do wstążki czy paska menu. Ma jednak w porównaniu do nich pewną funkcjonalną przewagę. Może być w całości cały czas wyświetlany na ekranie i jednocześnie może być wyświetlanych wiele pasków narzędzi. Paski narzędzi mogą być umieszczane w dowolnym miejscu w obszarze rysunku lub na jego brzegu.


Paski narzędzi AcadGEO - program geodezyjny darmowy

Rysunek 28. Paski narzędziPaski narzędzi tak samo jak pozostałe sposoby przywoływania poleceń można adaptować na własne potrzeby. Jest to bardzo przydatne ponieważ możemy na potrzeby aktualnego projektu wyciągnąć najpotrzebniejsze narzędzia i mieć cały czas pod ręką co znacznie ułatwia pracę i skraca czas przywoływania poleceń.


Aby zaadaptować paski narzędzi na nasze potrzeby należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na prawo od wstążek i wybrać opcje Paski narzędzi.


Paski narzędzi adaptacja - program geodezyjny darmowy

Rysunek 29. Paski narzędzi - adaptacjaPo kliknięciu opcji paska narzędzi pojawi się okno w którym należy zaznaczyć interesujące nas paski.


Paski narzędzi AcadGEO | Plik

Rysunek 30. Paski narzędzi - adaptacja wybór


Materiały do pobrania
Ikona pdf Pobierz artykuł w formie pliku pdf