07 Wygląd - WstażkaPod paskiem menu znajduje się Wstązka. Narzędzia programu AcadGEO 2022 zostały umieszczone we wstążce za pomocą której uruchamiamy najczęściej stosowane funkcje. Wstążka składa się z kart wyglądających podobnie jak pasek menu i są to m.in. Start, Mapa, Edycja, Narzędzia. Po kliknięciu jednej z kart pojawiają się panele zawierające funkcje.

Wstazka AcadGEO - Edycja - darmowy program geodezyjny

Rysunek 23. WstążkaW panelach pogrupowane zostały najczęściej używane funkcje o podobnym charakterze. Przykładowo w panelu Edycja znajdują się funkcje pozwalające modyfikować obiekty m.in. kopiuj, przesuń, skaluj.


Wstazka AcadGEO - Panel - darmowy program geodezyjny

Rysunek 24. Wstążka - PanelNiektóre panele zawierają więcej funkcji które są na pierwszy rzut oka ukryte jednak można je rozwinąć klikając w trójkąt przy nazwie danego panelu.


Wstazka AcadGEO - Rozwinięcie - darmowy program geodezyjny

Rysunek 25. Wstążka - RozwinięcieRozwinąć można nie tylko panel ale również konkretne polecenie. Przykładowo rozwijając polecenie rysowania okręgu możemy otrzymać możliwość rysowania okręgu poprzez środek i promień lub poprzez kliknięcie 3 punktów na jego obwodzie.


Wstazka - Rozwinięcie polecenia AcadGEO - darmowy program geodezyjny

Rysunek 26. Wstążka - Rozwinięcie poleceniaTak samo jak w przypadku paska menu wstążkę można adaptować dla własnych potrzeb. Robimy to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na prawo od wstążki i wybranie i zaznaczenie odpowiedniej opcji w rozwijanym menu Pokaż Kartę lub Pokaż Panel.


Wstazka - Adaptacja AcadGEO - darmowy program geodezyjny

Rysunek 27. Wstążka - Adaptacja


Materiały do pobrania
Ikona pdf Pobierz artykuł w formie pliku pdf